Glasoflaskor 190 ml rundglas 'Monza', öppning: Deep-Twist-Off (DTO 82)

Produkten finns inte längre tillgänglig
| Diameter - Utsida | 82 mm |
|---|---|
| Form - basområde | Rund |
| Höjd | 49,4 mm |
| Material | Klarglas |
| Tillverkningsland | Italien |
| Tryckbar | Ja |
| Vikt | 140 , 148 g |
| Volym | 190 ml |
| Volym - max | 190 ml |
| Färg | Genomskinlig |
| Tillverkare | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Logga in
1 Omdöme
3 mars 2026 14:05
Erinomainen artikkeli!
Kaikki on kuvauksen mukaista ja täydellistä projektiini!
| Diameter - Utsida | 82 mm |
|---|---|
| Form - basområde | Rund |
| Höjd | 49,4 mm |
| Material | Klarglas |
| Tillverkningsland | Italien |
| Tryckbar | Ja |
| Vikt | 140 , 148 g |
| Volym | 190 ml |
| Volym - max | 190 ml |
| Färg | Genomskinlig |
| Tillverkare | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Logga in
1 Omdöme
3 mars 2026 14:05
Erinomainen artikkeli!
Kaikki on kuvauksen mukaista ja täydellistä projektiini!

190 ml rund glas "Monza" – transparent, elegant och hållbart
Produktserien "Rundglas Deep Twist Off" från Flaschenland erbjuder högkvalitativa, mångsidiga glasbehållare med en kapacitet på 190 ml och en innovativ Deep-Twist-Off (DTO 82) öppning. Denna serie kännetecknas av sin robusta konstruktion och praktiska hantering, idealisk för säker förvaring och presentation av olika livsmedel. De 190 ml runda glasen "Monza" är tillverkade av värme- och köldtåligt glas som är både mikrovågs- och ugnssäkert. Tack vare den diskmaskinssäkra ytan är de särskilt lätta att underhålla och hållbara. Deep-Twist-Off öppningen säkerställer en säker och lufttät försegling, vilket bevarar innehållets färskhet och kvalitet optimalt.
*Rabatt innebär en besparing jämfört med det ordinarie priset.
Viktigt: Om locken är konfigurerbara måste dessa väljas separat. Se till att de har lagts till i din varukorg.























