
Omedelbart tillgänglig.Leveransklar inom: 1–2 dagar
| Diameter - Utsida | 82,3 mm |
|---|---|
| Form - basområde | Rund |
| Höjd | 226,5 mm |
| Material | Klarglas |
| Tillverkningsland | Italien |
| Tryckbar | Ja |
| Vikt | 650 g |
| Volym | 700 ml |
| Volym - max | 720 ml |
| Färg | Genomskinlig |
| Tillverkare | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Logga in
1 Omdöme
2 mars 2026 16:00
Sehr schöne Flasche
Die Flasche entspricht genau meinen Vorstellungen!
| Diameter - Utsida | 82,3 mm |
|---|---|
| Form - basområde | Rund |
| Höjd | 226,5 mm |
| Material | Klarglas |
| Tillverkningsland | Italien |
| Tryckbar | Ja |
| Vikt | 650 g |
| Volym | 700 ml |
| Volym - max | 720 ml |
| Färg | Genomskinlig |
| Tillverkare | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Logga in
1 Omdöme
2 mars 2026 16:00
Sehr schöne Flasche
Die Flasche entspricht genau meinen Vorstellungen!

700 ml glasflaska 'Lotto' – formskön, funktionell och mångsidig
Glasflaskan 'Lotto' med en kapacitet på 700 ml och GPI 28-mynning från produktlinjen Vienna/Lotto är en mångsidig och högkvalitativ behållare som är speciellt utvecklad för spritdrycker som gin, likör och snaps. Dess främsta kännetecken är kombinationen av robust glasmaterial och hög temperaturbeständighet, vilket möjliggör flexibel användning. Glasflaskan 'Lotto' imponerar med följande produktegenskaper: den är tillverkad av kalltåligt, värmetåligt och mikrovågsbeständigt glas som dessutom är diskmaskins- och ugnssäkert. Materialet garanterar lång hållbarhet och enkel rengöring, medan behållarens runda form säkerställer ergonomisk hantering. GPI 28-mynningen möjliggör säker förslutning och underlättar påfyllning.
*Rabatt innebär en besparing jämfört med det ordinarie priset.
Viktigt: Om locken är konfigurerbara måste dessa väljas separat. Se till att de har lagts till i din varukorg.























