Estal 700 ml glasflaska 'Clarior', öppning: kork

Produkten finns inte längre tillgänglig
| Diameter - Utsida | 91,3 mm |
|---|---|
| Form - basområde | Rund |
| Höjd | 250 mm |
| Material | Flint Wild Glass |
| Tillverkningsland | EU |
| Tryckbar | Nej |
| Vikt | 800 g |
| Volym | 700 ml |
| Volym - max | 725 ml |
| Färg | Grön |
| Tillverkare | Estal Packaging, 23 Polígono Industrial Bujonis, 17220 Girona, Spanien, [email protected] |
Logga in
| Diameter - Utsida | 91,3 mm |
|---|---|
| Form - basområde | Rund |
| Höjd | 250 mm |
| Material | Flint Wild Glass |
| Tillverkningsland | EU |
| Tryckbar | Nej |
| Vikt | 800 g |
| Volym | 700 ml |
| Volym - max | 725 ml |
| Färg | Grön |
| Tillverkare | Estal Packaging, 23 Polígono Industrial Bujonis, 17220 Girona, Spanien, [email protected] |
Logga in

Estal Wild Glass®
Estal är en pionjär inom hållbara glasförpackningar och erbjuder 100 % återvinningsbara lösningar som speglar varje varumärkes själ. Företagets innovativa tillvägagångssätt visar stor respekt för naturen och tänjer på gränserna för design och kvalitet.
Wild Glass® från Estal är en banbrytande, hållbar förpackningslösning tillverkad av 100 % återvunnet glas (PCR - Post Consumer Recycled). Den visar på ofullkomligheter och erbjuder unika naturliga färger som Wild Flint och Wild Dark med minimalt avfall. Perfekt för sprit, vin och gourmetprodukter, kombinerar Wild Glass® handgjord äkthet med modern precision och uppfyller kraven på miljövänlig design.
*Rabatt innebär en besparing jämfört med det ordinarie priset.
Viktigt: Om locken är konfigurerbara måste dessa väljas separat. Se till att de har lagts till i din varukorg.


















